Śniadanie z Rektrem 2019

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r.,  odbyło się pierwsze  z nowego cyklu spotkań organizowanych przez Akademickie Biuro Karier, pn. Śniadanie z Rektorem.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.:

  • Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia;
  • Małgorzata Wągrowska-Danilewicz, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu;
  • Justyna Wojtczak, Dyrektor Biura Obsługi Studiów

W czasie spotkania studenci dietetyki, fizjoterapii, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego mogli porozmawiać z absolwentami swoich kierunków oraz z pracodawcami. Była to doskonała okazja do poznania realiów rynku pracy, a także dyskusji na temat kompetencji i umiejętności pożądanych przez pracodawców. Jak podkreślił prof. Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia, wnioski ze spotkania będą stanowić podstawę do doskonalenia programów nauczania.

Wśród absolwentów i pracodawców gościliśmy:

  • Adama Wieczorka, Wiceprezydenta Miasta Łodzi, absolwenta kierunku zdrowie publiczne;
  • Aleksandrę Polkę, Poradnia Odchudzania i Odżywiania Zdrowy Wybór, absolwentkę kierunków dietetyka i fizjoterapia;
  • dr Łukasza Kikowskiego, Dyrektora OPiR i OTH CREATOR w Łodzi, absolwenta kierunku fizjoterapia;
  • dr Witolda Olszewskiego, Dyrektora ds. Administracyjnych WSRM, absolwenta kierunków zdrowie publiczne i ratownictwo medyczne;
  • Aleksandrę Kwiecień, absolwentkę kierunku zdrowie publiczne;
  • Krzysztofa Kębłowskiego, Prezesa Spółki Kamień Milowy;
  • Aleksandrę Miziołek, Dyrektor ds. Personalnych w Fundacji Gajusz.

W toku dyskusji poznaliśmy obszary do poprawy i problemy występujące w momencie wkraczania absolwentów na rynek pracy.

Przedstawiono zmiany w organizacji ratownictwa medycznego związane z nowelizacją przepisów. Kierownikiem zespołu ratownictwa medycznego, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, może być osoba będąca ratownikiem medycznym lub pielęgniarką systemu, która posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie w udzielaniu świadczeń zdrowotnych w zespole ratownictwa medycznego lub lotniczym zespole ratownictwa medycznego, wskazana przez dysponenta jednostki.”

W branży fizjoterapeutycznej odnotowano wysoką zatrudnialność już w momencie kształcenia (w placówce Creator obecnie pracę świadczy 33 absolwentów UM, z czego 14 osób zatrudnionych zostało w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy, natomiast w Kamieniu Milowym zatrudnienie w wyniku odbywanych staży, współfinansowanych ze środków UE w ramach Projektu Studiujesz Pracujesz […], znalazły 2 osoby po fizjoterapii i 3 po zdrowiu publicznym).

Wskazywano, że absolwenci zdrowia publicznego mają bardzo szerokie spektrum możliwości po ukończeniu studiów, jednak ich świadomość w tym przedmiocie jest mała. Mogą szukać pracy w placówkach medycznych, w jednostkach związanych z polityką społeczną i ochroną zdrowia, w San-Epidzie etc. Natomiast studenci dietetyki powinni być nastawieni na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Taką wiedzą mogą pozyskać korzystając z usług Akademickiego Biura Karier w szczególności z Projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Podziel się
Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica