27/03
2020

#WIELKA PIĄTKA

#ROZWÓJKARIERY #ROZWÓJOSOBOWOŚCI #ABKWIRTUALNIE

Wiemy, że lubicie nasze działania – nie mamy zamiaru z niczego rezygnować. Dotychczasowe ABK-owe akcje przenosimy do internetowego świata. Zaplanowaliśmy dla Ciebie cykl #WIELKA PIĄTKA – czyli 5 kroków do budowania swojej kariery zawodowej. Codziennie będziemy prowadzić Cię krok po kroku drogą do zawodowego sukcesu – śledź codziennie naszą stronę internetową i profil facebookowy. Zobacz co czeka na Ciebie za każdym stąpnięciem…

 

#KROK 1 – GDZIE ZMIERZA TWOJA KARIERA? – COACHING KARIERY

Najtrudniejszy pierwszy krok ale nie z pomocą coacha kariery. Nie możemy się spotkać ze sobą „face to face” ale możemy zaprezentować Wam, jak pracować coachingowo w zaciszu swojego mieszkania nad rozwojem własnej kariery. Zbuduj swój cel, wykreuj wizję swojej przyszłości, zbuduj plan działania, zarządzaj swoim czasie wg. idei work-life balance . Czekają na Ciebie zadania coachingowe z wykorzystaniem fotografii, symboli, sentencji, kart i metafor. Brzmi inspirująco?

 

#KROK 2 –  GDZIE CHCĘ PRACOWAĆ? – WIRTUALNE TARGI PRACY

Wiesz już, jaki masz cel zawodowy i jak chcesz by wyglądała Twoja praca w przyszłości. Teraz zastanów się, która firma pomoże Ci zrealizować Twój plan. Poznaj pracodawcę bez wychodzenia z domu. Przygotujemy dla Ciebie research i przedstawimy profile najlepszych pracodawców branży medycznej z przykładowymi ofertami pracy.

#KROK 3 – JAK SKUTECZNIE APLIKOWAĆ O PRACĘ? – RANDKA Z CV

Nie wiesz, jak poprawnie stworzyć swoje pierwsze CV? Gubisz się w gąszczu internetowych porad i szablonów? Nie wiesz, jak przedstawić najważniejsze informacje o sobie? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś TAK to krok trzeci należy do Ciebie.

Cyklicznie dostarczymy Ci materiały poświęcone tej tematyce. Dodatkowo możesz przesłać swoje CV do e-konsultacji poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://abk.umed.pl/studenci/doradztwo-zawodowe/

Potraktuj to jak randkę – wiele nowych rzeczy do poznania zwłaszcza o sobie samym. Nauczymy Cię, jak przedstawiać swoje atuty, nawet jeśli nie masz żadnego zawodowego doświadczenia. Pokażemy triki, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów. Sam stworzysz dokumenty aplikacyjne, które będą pierwszym krokiem do wymarzonej kariery.

KROK 4 – JAK ZADBAĆ O SWOJE BIZNESOWE INTERESY? – RYNEK PRACY W PIGUŁCE

Kolejny krok do sukcesu to zakontraktowanie pracy z wybraną przez Ciebie firmą. Pewnie wielokrotnie zadawałeś sobie pytanie, jaka forma świadczenia pracy nie zagrażałaby Twoim interesom, dawałaby poczucie bezpieczeństwa i stabilności albo elastyczności i niezależności? Odpowiedzi nie musisz daleko szukać. Przygotujemy dla Ciebie zajawki z najważniejszymi danymi o rynku pracy. Nurtujące Cię pytania możesz wysłać również  na adres: wojciech.wasiak@umed.lodz.pl w szczególności z zakresu potrzebnych kompetencji w Twoim zawodzie, metod i czasu poszukiwania pracy, prawnych form zatrudnienia- umów o pracę, zleceń, dzieł, kontraktów, ogólnej sytuacji absolwentów na rynku.

KROK 5 – JAK ZADBAĆ O SIEBIE PO PRACY? – ABK NA CHILL’oucie

A po pracy zapraszamy Cię na prawdziwy trening – trening uważności. Podpowiemy Ci jak zastosować techniki relaksacyjne, pobudzić swoje zmysły i rozładować emocje.  Zaproponujemy wykłady o tematyce mindfullness i zaprosimy Cię do praktykowania chill out’u. To działa – sami sprawdzaliśmy!

Podziel się
Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica