28/03
2024

Warsztatowe podsumowanie marca

Marzec powoli dobiega końca i za nami cała masa warsztatów i szkoleń – zarówno w wersji on-line jak również tych odbywających się w murach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W naszych akcjach marcowych wzięło udział ponad 300 osób. Organizowaliśmy warsztaty dla studentów z zakresu przedsiębiorczości, m.in. tematy:

  • Możliwości rozwoju w branży farmaceutycznej;
  • Drzemiący w Tobie przedsiębiorca;
  • Być sobie szefem – jak założyć własną firmę.

W/w szkolenia prowadzone były przez pracowników Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP oraz przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości im. Prof. Jerzego Dietla.

Realizowaliśmy także zajęcia z pracodawcami dla kierunku fizjoterapia. Tutaj wśród zaproszonych instytucji znalazły się:

  • Wojewódzki Urząd Pracy;
  • Firma 2BB;
  • Group Sp z o.o.,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tematyka spotkania obejmowała proces rejestracji firmy i obowiązków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rodzajami dostępnych form działalności. Ponadto, uczestnicy dowiedzieli się o bieżących kosztach prowadzenia własnej firmy oraz o możliwościach wsparcia finansowego.

Mieliśmy też okazje uczestniczyć w Drzwiach Otwartych i prowadzić warsztaty dla licealistów „UMocnij swoją wizję kariery”, a 27 marca braliśmy udział w Żeromskich Dniach Kariery organizowanych przez XL Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. W trakcie tych eventów realizowaliśmy program związany z wyborami ścieżek kariery oraz kierunku studiów.

 

 

 

 

 

 

Jak co roku marzec związany był z Ogólnopolską akcja „Gra o Karierę”, w której braliśmy udział i tym razem, a naszym tematem warsztatu było Nawiązywanie rozmowy biznesowej i zachowanie się w trakcie rekrutacji.

Z warsztatów miękkich zaproponowaliśmy tematykę „konfliktu” – który postrzegać można nie tylko jako kryzys ale przede wszystkim jako możliwość do podjęcia zmian i jako wyzwanie w rozwoju. Kolejny raz dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia dotyczące korzystania z narzędzia Canva, do udziału, w których zaprosiliśmy członków AZS UMED.

Czy to koniec? Absolutnie nie! Znalazła się także propozycja dla pracownik Uniwersytetu Medycznego, w postaci webinaru „Odżywianie według tradycyjnej medycyny chińskiej”.

Zapraszamy do korzystania z naszych aktywności także w kwietniu. W planach m.in.:

  • Akademickie Targi Pracy – Hala Expo – 18.04.2024
  • Warsztat Jak się uczyć, żeby się nauczyć – mnemotechniki – 24.04.2024
  • Warsztat Efektywna komunikacja z pacjentem (i klientem) – 25.04.2024
  • Warsztat Wiosenny Rebirthing

Nasz kalendarz rozrasta się… więc śledźcie nasze działania na stronie i naszym fanpage – FB i Instagram.

Podziel się
Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica