Hackathon

Informacje ogólne - hackathon
Jury - hackathon
Regulamin - hackathon
Mentorzy - hackathon
Sponsorzy - hackathon
Partnerzy - hackathon

Masz pomysł na innowację medyczną?  I  Chcesz zdobyć fundusze na jej rozwój?  I  A może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego?

Trwa rekrutacja do Hackathon’u 

Hackathon Hack na zdrowie

zgłoszenia przyjmujemy do 29.03.2022 do godz.23:59


Kto może wziąć udział?

Projekt skierowany jest do wszystkich studentów z terenu województwa łódzkiego, którzy interesują się którymś z obszarów: zarządzaniem, marketingiem, ochroną zdrowia, programowaniem, rozwojem kompetencji cyfrowych, innowacjami, medycyną.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla uczestników!

Czym jest HACKATHON

Hackathon to sprint projektowo-szkoleniowy, podczas którego uczestnicy z różnych branż, pracując w interdyscyplinarnych zespołach, tworzą innowacyjne rozwiązanie w odpowiedzi na palący problem społeczny.

 

 

 

Cel HAcK NA ZDROWIE

Wypracowanie prototypu, projektu low-fidelity,

innowacyjnego produktu cyfrowego lub analogowego,

aplikacji lub usługi z branży medycznej w obszarach:

ZARZĄDZANIE, CYFRYZACJA, ZDROWIE

Harmonogram wydarzenia

Zobacz agendę 

 

Zespoły

Zespoły projektowe powinny liczy od 3-6 osób.

Nagrody 

Po głosowaniu jury oraz mentorów zostaną wyłonione drużyny, które otrzymają nagrodę pieniężną ufundowaną przez sponsorów wydarzenia.

 

Miejsce

Planujemy zorganizować Hackathon w formie stacjonarnej na terenie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi m.in. w MediHUB C9 na terenie Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Zobacz dojazd

Uwaga! Jeśli warunki epidemiologiczne nie pozwolą na organizację wydarzenia stacjonarnie, przejdziemy całkowicie na formę on-line. 

Wyzwanie 1

Znalezienie rozwiązań mających na celu poprawę świadomości PCHN oraz wczesnego screeningu i diagnostyki przewlekłej choroby nerek wśród lekarzy rodzinnych

Wyzwanie 2

Potrzebne jest stworzenie aplikacji, która zwiększy przepływ informacji na temat aktualnej dostępności rodziny produktów Philips pomiędzy klientami (szpitale, przychodnie i jednostki medyczne), a firmą.

Wyzwanie 3

Stworzenie narzędzia, które w czytelny sposób zobrazuje wpływ działalności szpitali na środowisko i zbuduje świadomość oddziaływania zanieczyszczeń produkowanych przez szpital na zdrowie osób znajdujących zarówno w tejże placówce jak i w jej bezpośrednim i dalszym otoczeniu.

Wyzwanie 4

Stworzenie serwisu internetowego pozwalający umówić wizytę u specjalisty na podstawie skierowania w ramach świadczeń NFZ bez wychodzenia z domu oraz spędzania czasu w systemach kolejkowych infolinii.

Wyzwanie 5

Stworzenie serwisu internetowego adresowanego do pracodawców, którzy stawiają na wellbeing swoich pracowników, wspierają aktywność fizyczną i promują zachowania prozdrowotne.

Wyzwanie 6

Potrzebne jest narzędzie, które wesprze pacjentów w odpowiednim przygotowaniu do zabiegów medycznych i ułatwi komunikację pacjenta w procesie przygotowania do danego zabiegu/leczenia z placówką medyczną.

Wyzwanie 7

Potrzebny jest projekt skutecznie zachęcający pacjentów do wykonywania badań profilaktycznych.

 

Nasza misja

Chcemy stworzyć przestrzeń dla studentów, która umożliwi wykreowanie innowacyjnych rozwiązań i da im szansę na pozyskanie partnerów biznesowych oraz funduszy na rozwinięcie ich pomysłów.

Dlaczego warto wziąć udział ?

Masz pomysł, ale nie wiesz jak z nim ruszyć? Podczas wydarzenia dostaniesz wsparcie mentorów i mentorek z branży medycznej, technologicznej i biznesowej, którzy wesprą Cię merytorycznie i pomogą Ci ruszyć Twój pomysł do przodu

Chcesz nawiązać kontakty biznesowe? Podczas Hackathonu poznasz pracodawców z obszarów technologicznych i medycznych. Może wśród nich znajdzie się Twój przyszły pracodawca? Daj mu się poznać.

Chcesz rozwijać swój pomysł z innymi? Na Hackathonie poznasz ciekawych ludzi z różnych dziedzin, dzięki wymianie Waszych pomysłów, doświadczeń, wiedzy i kompetencji macie szansę stworzyć naprawdę innowacyjny zespół, który może być początkiem wspaniałej startup’owej przygody

Brak Ci pewności, że Twój pomysł zostanie wdrożony? Wsparcie Twojego projektu dostaniesz nie tylko podczas trwania wydarzenia ale również po za nim. Masz szansę wygrać środki na jego uruchomienie oraz kontynuowanie swojego projektu dalej pod okiem specjalistów i organizacji wspierających starupy, z którymi poznamy Cię podczas trwania wydarzenia.

Chcesz rozwijać kompetencje przyszłości? Podczas Hackathonu masz możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu m.in. myślenia projektowego, autoprezentacji czy tworzenia modeli biznesowych i dzięki temu zyskać nowe kompetencje.

 

 

Masz pytania?

 

Koordynatorka Hackathonu

bogumila.paczes@umed.lodz.pl

726 852 231

 

Podziel się
Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica