Zadbaj o przedstawienie konkretnych informacji
W krótkim wpisie dotyczącym celów zawodowych należy umieścić jak najwięcej konkretnych danych. W tej części CV warto wspomnieć o ukończonych studiach, przywołując pełną nazwę kierunku. Nie zapomnij określić, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać zdobyte umiejętności na stanowisku, o które się ubiegasz. Możesz również napisać o swoich planach związanych z ukończeniem kursu lub szkolenia.
Dostosuj treść do ogłoszenia
Dobrze opisane cele zawodowe powinny być jak najlepiej dopasowane do oczekiwań pracodawcy. Postaraj się, aby ten element CV był spersonalizowany pod kątem konkretnej oferty pracy. Warto odnieść się do wymaganych kompetencji i podkreślić swoje dotychczasowe osiągnięcia.
Zwróć uwagę na formę
Poprawne napisanie celów zawodowych obejmuje nie tylko treść, ale i formę. Możesz zadbać o wyróżnienie najistotniejszych informacji, na przykład związanych ze zdobytym doświadczeniem czy posiadanymi umiejętnościami. Wystarczy zastosować pogrubienie, aby dzięki temu przyciągnąć uwagę odbiorcy. W części dotyczącej celów zawodowych nie ma miejsca na długie, rozbudowane konstrukcje zdaniowe. Informacje powinny być podane w sposób zwięzły i tym samym czytelny dla pracodawcy.
Na koniec warto podkreślić, że brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą do określenia celów i stworzenia podsumowania. W takim przypadku można wspomnieć na przykład o praktykach studenckich, wolontariacie czy uczestnictwie w konferencjach, a także wyrazić chęć dalszego rozwoju w danej dziedzinie i zaprezentować swoje plany zawodowe.
Przeczytaj także: