Biegła znajomość języka angielskiego jest ważnym atutem podczas rekrutacji. Twoje szanse na rynku pracy rosną jeszcze bardziej, jeśli możesz pochwalić się znajomością języka niszowego. Zainwestuj w naukę chińskiego, hindi czy szwedzkiego, dzięki czemu przykujesz uwagę pracodawcy stawiającego na współpracę z zagranicznymi kontrahentami.
Chiński językiem biznesu
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie sinologią, czego dowodem jest coraz większa liczba uczelni, które oferują możliwość studiowania filologii chińskiej. Polskie firmy częściej też nawiązują współpracę z rynkiem azjatyckim. Biegła znajomość chińskiego zwiększa szansę na zdobycie upragnionej posady u pracodawcy kierującego przedsiębiorstwem o międzynarodowym zasięgu. Potencjał chińskiego biznesu już dawno został zauważony przez amerykańskie koncerny, które chętnie proponują zatrudnienie osobom swobodnie porozumiewającym się w tym języku. Polska również otwiera się na azjatycki rynek, dlatego specjaliści po sinologii nie powinni narzekać na brak intratnych ofert zatrudnienia.
Znajomość egzotycznych języków kluczem do sukcesu
Poza chińskim również inne egzotyczne języki okażą się przysłowiowym asem w rękawie podczas rekrutacji. Jednym z języków przyszłości jest między innymi hindi. Jego znajomość znacznie ułatwi zdobycie upragnionej posady w firmie eksportującej z Indii towary, takie jak na przykład tekstylia, produkty elektromaszynowe czy asortyment z przemysłu chemicznego. Z tym krajem współpracują także przedsiębiorstwa związane z przemysłem rolno-spożywczym. W przypadku osób, które chcą zdobyć posadę w firmach o międzynarodowym zasięgu, specjalizujących się w nowych technologiach, znamiennym atutem będzie znajomość języka hebrajskiego.
Biegła znajomość wybranych języków obcych jest mocną stroną kandydata, która może wyróżnić go na tle innych osób biorących udział w rekrutacji.
Przeczytaj także: