O Izbie Lekarskiej w Łodzi
14240 lekarzy i lekarzy dentystów z całego regionu, cztery delegatury, niezliczona ilość przyznanych praw wykonywania zawodu, prowadzenie rejestru lekarzy i sądu lekarskiego, a także merytoryczny udział w najważniejszych dyskusjach dotyczących ochrony zdrowia w Polsce – to tylko niektóre z danych charakteryzujących Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi.
Zadaniem samorządu lekarzy jest przede wszystkim: sprawowanie pieczy i nadzoru nad należytym i sumiennym wykonywaniem zawodu lekarza, ustanawianie obowiązujących wszystkich lekarzy zasad etyki i deontologii zawodowej oraz dbałość o ich przestrzeganie, reprezentowanie i ochrona zawodu lekarza. Równie ważne jest: integrowanie środowiska lekarskiego, zajmowanie stanowiska w sprawach stanu zdrowotności społeczeństwa, polityki zdrowotnej państwa oraz organizacji ochrony zdrowia, a także współpraca z towarzystwami naukowymi, szkołami wyższymi i jednostkami badawczo-rozwojowymi w kraju i za granicą. Samorząd lekarski prowadzi także instytucje samopomocowe i inne formy pomocy materialnej dla lekarzy i ich rodzin.
Ważną rolą Izby Lekarskiej jest też integrowanie środowiska. Od wydawania czasopisma branżowego „Panaceum” przez szeroką działalność Klubu Lekarza, organizacji koncertów, pikników rodzinnych, zawodów sportowych, a także wystaw malarstwa i fotografii o ogólnokrajowej skali.
Informacje pochodzą ze strony: Historia Izby i Samorządu Lekarskiego – OIL w Łodzi (lodz.pl)
Na portalu znajdziesz m.in.: