18/04
2024

19 edycja Akademickich Targów Pracy przechodzi do historii!

19 edycja Akademickich Targów Pracy przeszła do historii! To było wyjątkowe wydarzenie, które zebrało w jednym miejscu wiele fantastycznych możliwości zawodowych dla studentów, absolwentów i wszystkich osób poszukujących pracy i rozwoju.

Ponownie udało się zebrać rekordową, bo ponad 130 liczbę Wystawców – przedstawicieli biznesu i firm zatrudniających łódzkich studentów, reprezentujących szeroki zakres branż, od technologicznych gigantów po lokalne przedsiębiorstwa, od firm z branży medycznej i farmaceutycznej do branży IT. Liczba ofert pracy i staży, które zostały przedstawione, przekroczyły wszystkie oczekiwania Organizatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe wydarzenia i atrakcje: prelekcje, warsztaty oraz panele dyskusyjne, które przyciągnęły uwagę wielu uczestników. Te dodatkowe aktywności były doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy oraz nawiązania kontaktów z profesjonalistami z różnych dziedzin.

Kolejny raz zorganizowana została Strefa firm branży medycznej i farmaceutycznej. A wśród atrakcji ATP 2024 warto wspomnieć m.in. o:

  • Strefie doradczej i możliwości wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV,
  • Scenach z wystąpieniami Wystawców,
  • Szkoleniach i warsztatach,
  • Gościach Specjalnych z Wykładami: Rafale Masnym i Macieju Sawickim,
  • Strefie chillout – z konkursami i nagrodami.

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste otwarcie ATP nastąpiło o godzinie 10.30 i prowadzone było m.in. przez Michała Okrasę – koordynatora targów z ramienia Uniwersytetu Medycznego, pracownika Akademickiego Biura Karier. Wśród gości reprezentujących Uniwersytet Medyczny znalazły się m.in.:

  • dr hab. n. med. Tomasz Kostka – Prorektor ds. Kształcenia,
  • Joanna Milczarek – Prezes Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Dyrektor Biura Promocji,
  • Justyna Wojtczak – Dyrektor Biura Obsługi Studiów.

Uroczystość otwarcia zaszczycili także swoją obecnością m.in.:

  • Adam Pustelnik – Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi
  • Krzysztof Jóźwik – Rektora Politechniki Łódzkiej

oraz pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, przedstawiciele Sponsora Głównego – Firmy ABB oraz pozostałych Sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zabrakło także najważniejszych, czyli studentów całej Łodzi Akademickiej. Pierwsze szacunki wskazują na około 15 tysięcy osób odwiedzających. Taka frekwencja to najlepszy dowód na to, jak ważna jest rola uczelni w łączeniu studentów i świata biznesu. Targi były wyjątkowym wydarzeniem, pełnym inspiracji i możliwości, a Organizatorzy otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od uczestników.

Zakończenie ATP 2024 poprzedziło rozwiązanie konkursu na Najciekawsze Stoisko Wystawiennicze ATP, w którym ponownie zwyciężyła firma Transfer Multisort Elektronik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już teraz zapraszamy na ATP 2025!

Przypomnijmy: Akademickie Targi Pracy to synergia pracy pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Urzędu Miasta Łodzi i Politechniki Łódzkiej. Za koordynowanie pracy na naszej uczelni odpowiadają: Akademickie Biuro Karier, Młoda Farmacja i Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

Podziel się
Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica