22/11
2021

Śniadanie z Rektorem – poznaj podsumowanie wydarzenia

W sobotni poranek 21 listopada 2021 obyła się już III edycja wydarzenia, jakim jest „Śniadanie z Rektorem” organizowane przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tym razem spotkanie dedykowane było kierunkowi Kosmetologia.

Władze Wydziału – Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. dr hab. n.med. Anna Kilanowicz-Sapota oraz Prodziekan ds. Oddziału Kosmetologii – prof. dr hab. n. farm. Elżbieta Budzisz reprezentowały głos Uczelni w sprawie dostosowania programów studiów do potrzeb rynku pracy oraz opowiadały studentkom o tym, jak program według którego studiują obecnie, zmieniał się i unowocześniał w miarę upływu lat co pozytywnie wpływ na jakość kształcenia. Głos zabrała również dr n. farm. Anna Kołodziejczak z Zakładu Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, która zaprezentowała listę pracodawców współpracujących z Wydziałem w ramach Rady Biznesu.

Zaprezentowano również profile pracodawców branżowych i jednocześnie absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stacjonarnie gościliśmy Paulinę Drozdowską – managerkę Velvet Clinic – kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii oraz Annę Jaros – Sajdę – właścicielkę gabinetu kosmetologii estetycznej Skin Masters a także Łucja Pijarczyk –  członkini zarządu ACC Chemicals. Zdalnie w wydarzeniu uczestniczyli Aleksander Śpiewak – kontroler jakości w Dr Irena Eris oraz Agata Łyszczarek – Maniak – właścicielka gabinetu podologicznego PodoEstetik.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem wywiadu z Aleksandrem Śpiewakiem – jednym z niewielu absolwentów płci męskiej oraz kontrolerem jakości w Dr Irena Eris, który ze swojej perspektywy opowiada w rozmowie z ekspertem ds. współpracy z pracodawcami Jakubem Borowczykiem o wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach ważnych w zawodzie kosmetologa. Wywiad dostępny TUTAJ.

Kluczowym elementem wydarzenia był panel dyskusyjny, w ramach którego omawiano możliwości współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym w konstruowaniu, realizacji i doskonaleniu programu studiów oraz analizowano ich wpływ na rozwój kierunku.

Dzięki aktywności studentek poruszono wątki dot. konieczności realizowania szkoleń doskonalących, zdobywania praktyki zawodowej, interdyscyplinarności kierunku. Eksperci rynku pracy z Akademickiego Biura Karier zaprezentowali ofertę programów rozwojowych skierowanych do studentów a dostępnych na www.abk.umed.pl.

Solidną porcję praktycznej wiedzy o tym, jak pokierować swoją karierę zwieńczono zdrowym, pożywnym i smacznym śniadaniem. Z pewnością to cykliczne wydarzenie zagości w murach Uczelni już niebawem. Wierzymy, że nauka, biznes i studenci potrafią przeprowadzić ze sobą konstruktywny dialog na który Uniwersytet Medyczny stworzył przestrzeń.

Z pozdrowieniami i życzeniami rozwoju kariery,

Zespół Akademickiego Biuro Karier – Biuro Obsługi Studiów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Praca Gowork.pl Kariera UMED Employear Praca.pl Pracuj.pl Adzuna Pracuj.pl E-pracodawcy Kariera-UMED InterviewMe Gazetapraca.pl Semestr dlaStudenta.pl deMedici.pl Zarabiaj.pl Jobs.pl Portal-Medica