Polecane artykuły

(NEW)  Jak Wykorzystać Pierwsze 90 Dni W Nowej Pracy
meegaSerwis Meega wraz z partnerami przygotował krótki poradnik, dotyczący pierwszych dni w nowej pracy, dzięki któremu będziesz mógł rozsądnie zaplanować swój start w firmie, a także jak najlepiej wykorzystać 90 pierwszych dni nowej sytuacji.

Czytaj więcej

(NEW)  6 sygnałów, że czas na zmianę pracy
meegaOdczuwasz nieustanny stres z powodu pracy? Myśl o pracy przyprawia Cię o mdłości? Czujesz się zdemotywowany, wypalony, niedoceniony? Zanim dotrzesz do pracy stajesz się kłębkiem nerwów? A może denerwują Cię ludzie, z którymi pracujesz? Być może to czas na zmiany w Twoim życiu zawodowym. Czas spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się czy można tak dalej funkcjonować? Jeżeli podane sygnały zabrzmią dla Ciebie znajomo, oznacza to, że właśnie nadszedł ten czas, aby obrać inna ścieżkę zawodową.  Czytaj więcej

Czytaj więcej

(NEW)  Jak się wyróżnić na rozmowie kwalifikacyjnej?
meegaRozmowa kwalifikacyjna to najważniejszy etap w całym procesie poszukiwania zatrudnienia. Standardowo, nie trwa ona dłużej niż 30minut i to właśnie w tym krótkim czasie osoba przeprowadzająca rozmowę ocenia kandydata i decyduje o jego dalszym losie. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najlepiej odpowiedzieć na każde zadane przez rekrutera pytanie, nawet jeśli wydaje się ono pozornie nieistotne. Czytaj więcej

(NEW)  Jak zdobyć pierwszą pracę
JOBSZapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem autorstwa Pani Darii Czajki reprezentującej redakcję JOBS.PL. W tekście można odnaleźć wiele rad i wskazówek dotyczących pozyskiwania pierwszej pracy.

TEKST: „Zakończenie nauki to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Należy zastanowić się – w jaki sposób chcę spędzić resztę życia? Co chcę robić? W związku z tym pojawiają się miliony pomysłów, często trudnych do realizacji. Z drugiej strony nie warto porzucać swoich marzeń, ponieważ przy odrobienie szczęścia, wytrwałości i zaangażowaniu ich spełnienie wcale nie jest nierealne.” Czytaj więcej…

(NEW) Nie słowa, a czyny
K+O potędze zaufania i o tym, jak je zdobyć, opowiada nam Stephen M.R. Covey, amerykański mówca i autor książki „Szybkość zaufania”.

 (NEW) Pewne pytania
K+Rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj toczą się według pewnego schematu. Jeżeli przygotujesz się na standardowe pytania, trudno będzie cię zaskoczyć.

(NEW) O co chodzi w Assesment Center?
K+Assessment Center (AC) to doskonała forma sprawdzenia kompetencji miękkich – zarówno menedżerów, jak i osób z niewielkim doświadczeniem. Podczas tego etapu rekrutacji nie liczą się deklaracje ani wcześniej przygotowane przykłady, ale spontaniczne reakcje.

Sztuka oddziaływania na emocje – cz. 2.
K+Jak przyciągnąć uwagę klientów i dopasować wystrój sklepu do marki, opowiada Monika Harłacz, wykładowca Visual Merchandisingu i wieloletni praktyk w tym obszarze.

Pomysł i chęć do działania
K+O pierwszych krokach w biznesie, przedsiębiorczości i zakładaniu własnej działalności rozmawiamy z Sebastianem Koliszem, Dyrektorem AIP w Krakowie.

Najmniej opłacalne zawody w Polsce
K+Żadna praca nie hańbi, ale czy każda się opłaca? Sprawdź, czy twój fach znajduje się na liście najgorzej opłacanych zawodów w Polsce. Są wśród nich prace, które dorywczo wykonują studenci i absolwenci.

Ile chce zarabiać student?
K+2500–2700 zł netto – tyle chcieliby zarabiać studenci w swojej pierwszej pełnoetatowej pracy – wynika z raportu Deloitte „Pierwsze kroki na rynku pracy”. Badanie przeprowadzono w Polsce i dziesięciu innych krajach Europy Środkowej.

Przetrwaj sesję!
Przetrwaj sesjęSesja! Zmora studenta? Przykry obowiązek? Czy raczej okazja do tego, żeby sprawdzić swoją wiedzę i możliwości? Z pewnością jest to intensywny okres zwiększonej mobilizacji, koncentracji na celach i wielu wyrzeczeń. Jak przetrwać sesję?

Podejmij wyzwanie, zdaj egzamin na 5!
K+Aby skutecznie uczyć się do egzaminów, musimy poznać swoje preferencje. Ale czasem warto też posłuchać naukowców. A nuż wyniki ich badań mają zastosowanie także w twoim przypadku? Przedstawiamy 10 zasad, których warto przestrzegać.

Znajdź motywację przed sesją
K+„Gdyby tak mi się chciało, jak mi się nie chce”. Dobrze znasz to powiedzenie? Czas o nim zapomnieć. Znajdź w sobie motywację i ruszaj do nauki!

Najczęstsze błędy w CV
K+Curriculum Vitae to zawodowa wizytówka. Dobrze napisane stanowi pierwszy krok do kariery. Zanim więc wyślesz swoją aplikację, sprawdź, czy nie zawiera ona błędów.

Nieoceniona improwizacja
K+Życie niejednokrotnie płata nam figle. Aby wyjść z twarzą z zaskakujących sytuacji, musimy działać szybko, skutecznie, a czasem także improwizować.

Jak szlifować język obcy?
K+Znajomość angielskiego, a najlepiej także innego języka obcego, otwiera mnóstwo możliwości zawodowych. Nawet, jeśli nauka idzie ci opornie, musisz się przełamać. Skorzystaj z naszych porad!

Certyfikaty językowe
K+Na współczesnym rynku pracy, znajomość przynajmniej jednego (najczęściej angielskiego) języka obcego to podstawa. Certyfikat z pewnością stanowi potwierdzenie i wzmocnienie wiarygodności deklarowanych przez kandydata.

Sztuka dobrych notatek
K+
Dla studenta porządne notatki są na wagę złota, ponieważ to one stanowią podstawę nauki do egzaminów. Warto pomyśleć o nich zawczasu.

Przedsiębiorczość potrzebna od zaraz
K+
Samodzielność, zdolność do przekwalifikowania się lub samozatrudnienia pomagają  odnaleźć  się na dynamicznym rynku pracy.

Najlepiej płatne zawody w Polsce
K+
Istnieją branże, w których pracownicy nie muszą obawiać się o swoje zarobki. Poznaj   najlepiej opłacalne zawody w 2014 roku!

 

Staż za granicą? 10 zalet, które najczęściej wymieniają ich uczestnicy
K+Każdy studencki staż jest pewną inwestycją w przyszłość – staż za granicą może pomóc w      znalezieniu lepszego stanowiska i to dużo szybciej.

 Uwolnij swoją kreatywność
K+
Kreatywność pozwala nam wybrnąć z podbramkowych sytuacji, zarówno podczas egzaminów, jak i w pracy.

Mnemotechniki, czyli jak skutecznie zapamiętać materiał?
K+
O mnemotechnikach z pewnością słyszeli wszyscy, lecz nie każdy wie, jak je stosować. A warto przyjrzeć się im bliżej, bo pozwalają zaktywizować potencjał umysłowy. Czy skróty ŁMS i ZMZ brzmią dla ciebie obco? Jeśli tak, to najwyższa pora je rozszyfrować!

Wydrukuj strone
Do gory
Do gory

Partnerzy

pracuj

 

pracuj

 

pracuj

 

przewodnik-pracodawcy

 

przewodnik-pracodawcy

 

gazetapraca.pl

 

thumbnail_SEMESTR-Zima_2016-okl

 

dlastudenta

 

KARIERA

 


 

JOBS

 

portal-medicaFacebook

Likebox Slider Pro for WordPress